Sport (Bojano)
Poniedziałek, 17 czerwca 2024, 08:28

Złoto na 30. Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych.

Źródło fot.: Czwartki Lekkoatletyczne w Bojanie

W trakcie 30. Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych, grupa młodych atletów uczestniczących na Czwartki Lekkoatletyczne  w Bojanie pokazała znakomite umiejętności. Był to ich szósty udział w tych prestiżowych zawodach i zaowocował zdobyciem dwóch złotych i dwóch brązowych medali, co jest wyjątkowym osiągnięciem zarówno dla zawodników, jak i dla ich trenerów

W dniach 15-16 czerwca w Łódzi  na stadionie AZS Łódź odbył się 30. Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Tego dnia Łódź stała się centrum młodzieżowej lekkoatletyki. To wydarzenie przyciągnęło około 2000 młodych sportowców z całej Polski. Uczestnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, prezentując swoje umiejętności w biegach na krótkich i średnich dystansach, skoku w dal, skoku wzwyż oraz innych konkurencjach.

Czwartki Lekkoatletyczne to cykl zawodów, który od trzech dekad odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu przyszłych gwiazd polskiego sportu, zapoczątkowane w 1995 roku przez wybitnego sprintera Mariana Woronina.  Na tych zawodach swoje pierwsze kroki stawiali przyszli reprezentanci Polski, tacy jak Piotr Lisek, który jest medalistą Mistrzostw Świata w skoku o tyczce. 

 

 

Osiągnięcia zawodników uczestniczących w Czwartki Lekkoatletyczne w Bojanie:

Złote medale:

  • Nila Wojtysiak – w biegu na 600m U13
  • Zuzanna Zaczek -  w biegu 300m U12

Brązowe medale: 

  • Michał Korecki – w biegu na 300m U13
  • Lev Ielovets – w biegu na 300m U11

 

Zuzanna Zaczek, zdobywczyni złotego medalu, ustanowiła tym samym nowy rekord Czwartków Lekkoatletycznych, osiągając czas 41,93 sekundy w biegu na 300 metrów.

Z grupy lekkoatletycznych czwartków w Bojanie przyjechało wielu znakomitych zawodników, którzy po eliminacjach odbywających się pierwszego dnia zawodów zakwalifikowali się do finałów i wykazali się niezwykłymi umiejętnościami i determinacją co pokazują osiągnięte przez nich wyniki:

  • Bella Czyż – 4 miejsce skok wzwyż U13
  • Zofia Syrokwarz – 7 miejsce bieg 60m U11
  • Zofia Diakun – 14 miejsce w biegu 60m U13
  • Alicja Guzman – 9 miejsce skok w dal U13
  • Lena Wolańska – 6 miejsce w biegu na 300m U11
  • Eliza Mokłowicz – 5 miejsce w biegu na 300m U13

 

Sukcesy te, bez wątpienia, będą inspiracją dla innych młodych sportowców, aby dążyć do doskonałości i rozwijać swoje pasje sportowe. Gratulujemy!

Zobacz także Wystartowały! Czwartki Lekkoatletyczne w Bojanie Czytaj więcej Czytaj więcej Zobacz także Rajd Harcerski z Łebieńsiej Huty Czytaj więcej Czytaj więcej Zobacz także Fotorelacja - Hobby Horse w Kielnie Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor