Aktualność (Łebno, Będargowo, Łebieńska Huta)
Sobota, 15 czerwca 2024, 12:02

Rajd Harcerski z Łebieńsiej Huty

13 czerwca w godzinach porannych wyruszył  II Pieszy Rajd Harcerski 22 Drużyny. Rajd rozpoczął się w Łebienskiej Hucie. Harcerze wyruszyli z miejsca zbiórki (Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie) do Szemuda, gdzie spotkali się przy Centrum Samorządowym z Wójtem Ryszardem Kalkowskim oraz zwiedzali "stolice" Gminy Szemud.  Tego samego dnia  wyruszyli do Kamienia, gdzie spędzą dwie kolejne noce. W tegorocznej edycji rajdu uczestniczą 22 osoby, łącznie drużyna przejdzie ok 35km.

Projekt jest współfinansowany przez Gminę Szemud.  Dzięki środkom z budżetu gminy, możliwe było zakupienie odzieży (polarów, koszulek) i wsparcie wyżywienia dla uczestników, co jest istotnym elementem każdego przedsięwzięcia.

Celem rajdu jest promowanie wędrówek jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego wśród młodzieży.  Wędrówka harcerzy ma również zachęcić do eksploracji uroków gminy i tym samym przyczynić się do zwiększenia świadomości o dostępnych zasobach naturalnych i rekreacyjnych społeczności lokalnej.

W czasie pobytu w Kamieniu harcerze mają zaplanowane sporo aktywności: podchody, zabawy i pląsy, które z pewnością dostarczą im mnóstwo radości i będą okazją do nauki przez doświadczanie. Wieczór spędzą przy ognisku obrzędowym, które jest doskonałym momentem na podsumowanie dnia, wymianę doświadczeń i umocnienie więzi między uczestnikami. Dodatkową okazją na rozwinięcie umiejętności kulinarnych i pracy zespołowej będzie czas przygotowania samodzielnych obiadów przez każdy z zastępów z produktów wcześniej zamówionych.

Chciałabym ich tym właśnie zarazić, że takie spędzanie czasu też potrafi być fajne.
Ewa Jelińska
Organizator, Dyrektor SP w Łebieńskiej Hucie

Wspólne wycieczki mogą wzmacniać więzi rodzinne i społeczne, a także promować odpowiedzialne zachowania wobec środowiska naturalnego. Jest to doskonały sposób na pokazanie, że wartościowe i satysfakcjonujące doświadczenia można znaleźć tuż za progiem własnego domu.

Zobacz także Warsztaty z haftu kaszubskiego Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor