Aktualność (Bojano, Szemud, Koleczkowo, Kielno, Łebno, Dobrzewino, Donimierz, Kamień, Będargowo, Grabowiec, Częstkowo, Głazica, Jeleńska Huta, Karczemki, Kieleńska Huta, Kowalewo, Leśno, Łebieńska Huta, Przetoczyno, Rębiska, Szemudzka Huta, Warzno, Zęblewo)
Środa, 3 lipca 2024, 21:00

Zastępca Wójta o pracy dla gminy Szemud

 

Michalina Kamińska - zastępca Wójta Gminy Szemud

Moje doświadczenie w pracy w samorządzie rozpoczęło się praktycznie zaraz po studiach. Pracowałam w urzędzie miejskim w Gdańsku, później w urzędzie marszałkowskim, również Gdańsku, a później w gminie Kolbudy, najpierw jako kierownik referatu podatków, a później jako sekretarz.

Ryszard Kalkowski Wójt Gminy Szemud

A my potrzebujemy takie osoby, które są gotowe do pracy przede wszystkim, lubią pracę w samorządzie.

Michalina Kamińska - zastępca Wójta Gminy Szemud

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co się dzieje w Gminie Szemud i jej rozwoju, który nastąpił przez ostatnie kilka lat. Tego jak prężnie gmina się rozwija, rozrasta przy jednoczesnej takiej pielęgnacji wartości związanych z tym regionem wartości, kultury i tradycji.

Ryszard Kalkowski Wójt Gminy Szemud

Szukaliśmy bezpośrednio można powiedzieć też zastępcy i można w rozmaity sposób odchodzić. Czy ta osoba powinna być bezpośrednio, która zna tutaj realia gminy, czyli można powiedzieć bezpośrednio mieszkaniec. Czy to może być osoba z zewnątrz, no i my jako gmina Szemud bardzo szybko się rozwijamy i krótko mówiąc te problemy, które są bezpośrednio w gminach takich jak, powiem, Kosakowo, Kolbudy, Pruszcz Gdański, to można powiedzieć za dwa, trzy lata te problemy będą bezpośrednio u nas. No i my przede wszystkim chcemy też skorzystać z takich doświadczeń, które te pierwsze gminy jako satelity bezpośrednio rdzenia metropolii ich w jakiś sposób dotykają, czy w pozytywny czy negatywny sposób.

Michalina Kamińska - zastępca Wójta Gminy Szemud

Jestem bardzo zadowolona i bardzo panu Wójtowi dziękuję za okazane zaufanie i cieszę się na współpracę właśnie w tej gminie dla dobra jej mieszkańców.

Ryszard Kalkowski Wójt Gminy Szemud

Jak się przyjrzymy strukturze organizacyjnej każdego urzędu, jest wymóg taki, aby zastępca Wójta był zatrudniony. W czasach covidowych zmieniły się te wytyczne na dosyć takie restrykcyjne, może bezpośrednio sankcji za to nie ma i taka gmina jak nasza ma prawo mieć nawet dwóch zastępców. My zatrudniliśmy faktycznie po długim czasie panią Michalinę wczoraj.

Michalina Kamińska - zastępca Wójta Gminy Szemud

Na początku mam się zajęć zamówieniami publicznymi i oczywiście powiązanymi z nimi inwestycjami gminnymi.

Ryszard Kalkowski Wójt Gminy Szemud

Jak Państwo dobrze wiedzą, ilość inwestycji, które mamy zaplanowane na ten rok, ona jest rekordowa, a skoro inwestycji jest więcej, to więcej pracy jest w każdym referacie. Czy to będzie referat księgowości, bo więcej faktur, ale każdy referat jest bardziej obciążony i w związku z tym jest potrzeba, aby taka osoba też mogłaby bezpośrednio zajmować się, no i żeby proces inwestycji dalej mógł się przebiegać przynajmniej na tym samym etapie, jest taka potrzeba.

Michalina Kamińska - zastępca Wójta Gminy Szemud

Ja jestem świadoma tego, że ten rozwój nie dzieje się sam i że on się dzieje w wyniku pracy całego zespołu. Bardzo chcę do tego zespołu dołączyć i pracować z nimi.

Ryszard Kalkowski Wójt Gminy Szemud

Nowemu współpracownikowi Pani Michalinie życzę, aby w Gminie Szemud dobrze się przed wszystkim pracowało, aby ten nasz rozwój gminy, który osiągnęliśmy przez ostatni czas, żeby dalej go rozwijać i zachęcam też do współpracy.

Zobacz także IV Sesja Rady Gminy Szemud za nami! Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Przemek Dopke
Przemek Dopke
Redaktor Naczelny, Wydawca