Aktualność (Kamień)
Poniedziałek, 24 czerwca 2024, 14:45

Śmiertelny wypadek w Gminie Szemud

Źródło fot. KPP Wejherowo

 

Wczoraj około godziny 19:00 w Kamieniu doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklistki. 28-letnia motocyklistka kierująca pojazdem marki Ducati Monster, zjechała z drogi i uderzyła w barierę energochłonną. W miejscu zdarzenia obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W odpowiedzi na zgłoszenie o wypadku na miejsce skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Szemudzie oraz patrol ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Na miejscu zdarzenia ustalili, że 28-letnia motocyklistka najprawdopodobniej straciła kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do zderzenia z barierą energochłonną. Poszkodowana została niezwłocznie przewieziona do szpitala helikopterem, jednak mimo wysiłków personelu medycznego, zmarła po kilku godzinach.

Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że nie posiadała uprawnień do kierowania motocyklem, ponieważ wcześniej, w jednej z miejscowości województwa pomorskiego, przekroczyła dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h i zatrzymano jej prawo jazdy na 3 miesiące.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

W odpowiedzi na zdarzenie, które miało miejsce, przeprowadzono szczegółowe oględziny zgodnie z obowiązującymi procedurami prawnymi i kryminalistycznymi. Zabezpieczono dokumentację fotograficzną, co jest kluczowe dla zachowania dowodów i rekonstrukcji przebiegu zdarzenia. Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie podjęli się zadania dokładnego ustalenia okoliczności zdarzenia, co obejmuje analizę zebranych dowodów i świadectw. 

Apelujemy do wszystkich motocyklistów o zachowanie ostrożności i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że prędkość i to jedna z głównych przyczyn wypadków. Przypominamy: * Przestrzegajmy limitów prędkości.- Stosujmy się do przepisów ruchu drogowego.- Korzystajmy z kasków ochronnych i odpowiedniego ubioru ochronnego.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor