Sport (Bojano, Kielno)
Czwartek, 13 czerwca 2024, 11:15

Zawodnicy z Gminy Szemud z osiągnieciami na Olimpiadzie

Źródło fot.: KKS SFORA

12 czerwca w Kościerzynie odbyła się  XVI Pomorska Olimpiada Lekkoatletyczna Dysk Pomorski, wydarzenie to zgromadziło młodych sportowców z całego województwa pomorskiego. Zawody odbyły się na nowo otwartym stadionie lekkoatletycznym w Kościerzynie, który jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w regionie. Uczestnicy mieli okazję rywalizować w różnych konkurencjach, takich jak biegi krótkodystansowe oraz długodystansowe, skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: U12, U14 oraz U16.

Powiat wejherowski reprezentowany był między innymi przez zawodników z  Gminy SzemudNila Wojtysiak z Kaszubskiego Klubu Sportowego SFORA osiągnęła znaczący sukces, poprawiając swój rekord życiowy w biegu na 600 metrów z imponującym czasem 1:41.39, co zapewniło jej zwycięstwo w tej konkurencji. Kolejnym zawodnikiem, który  również wykazał się doskonałą formą, był Tomasz Tokaj uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Kielnie i członek klubu  KKS SFORA. Zdobył drugie miejsce w biegu na 100 metrów z czasem 12,35 sekundy, co jest wynikiem zbliżonym do jego rekordu życiowego. Jego udział w sztafecie szwedzkiej przyczynił się do zdobycia przez zespół trzeciego miejsca.

Te wybitne osiągnięcia zawodników z naszej Gminy przyczyniły się do triumfu Powiatu Wejherowskiego w rywalizacji powiatów. Sport to niesamowite narzędzie integrujące społeczność i rozwijające zdolności fizyczne. Gratulujemy wszystkim uczestnikom tej olimpiady! 

Zobacz także Trener KKS Koleczkowo o planach na przyszłość klubu. Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor