Aktualność (Kielno, Częstkowo)
Czwartek, 27 czerwca 2024, 11:25

Siedmiu nietrzeźwych kierowców - jeden z 2 promilami alkoholu.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych w powiecie wejherowskim policjanci przeprowadzili szeroko zakrojone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie nietrzeźwych kierowców. W wyniku tych działań, sześciu kierowców straciło prawo jazdy za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, dodatkowo, jeden rowerzysta otrzymał wysoki mandat za jazdę po alkoholu.

Wczesnym rankiem, przed godziną szóstą, w Częstkowie doszło do pierwszego zatrzymania. Funkcjonariusze patrolu drogowego zatrzymali kierującego samochodem marki mercedes podczas rutynowej kontroli. Za kierownicą pojazdu znajdowała się 50-letnia kobieta. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało poniżej 0,5 promila alkoholu w jej organizmie.  W związku z tym kierującej zatrzymano prawo jazdy, a teraz czeka ją proces sądowy.

Kolejne osoby zostały zatrzymane w ciągu dnia w różnych miejscowościach powiatu tj. Luzino, Reda, Kielno, Częstkowo, Góra i Rumia. Wszyscy kierowcy samochodów, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu, stracili prawa jazdy i będą musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych pod wpływem alkoholu. Młodszy z nich, 31-letni mieszkaniec Redy, miał we krwi ponad jeden promil alkoholu. Natomiast 39-latek z Kielna, również zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości, miał ponad dwa promile. W drugim przypadku pojazd kierowcy został zabezpieczony przez funkcjonariuszy, a sam mężczyzna trafił do aresztu policyjnego.

Policjanci w Rumi zatrzymali również rowerzystę, który znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

 

Jazda w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem alkoholu jest niezwykle niebezpieczna. Alkohol negatywnie wpływa na zdolność koncentracji, wydłuża czas reakcji i powoduje szereg innych zaburzeń, które mogą prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

Pamiętajmy!

Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu! Zasada "Piłeś - Nie jedź!" jest fundamentalna, aby zapobiegać wypadkom i chronić życie zarówno kierowców, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętanie o tej zasadzie to nie tylko kwestia przestrzegania prawa, ale przede wszystkim odpowiedzialności za siebie i innych. Każda decyzja o niewsiadaniu za kierownicę po alkoholu to krok w stronę bezpieczniejszych dróg i społeczności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor