Aktualność (Bojano)
Sobota, 22 czerwca 2024, 11:20

Podsumowanie roku szkolnego w SP w Bojanie

Dobiegł końca kolejny rok edukacyjnej podróży w Szkole Podstawowej w Bojanie. Rok, w trakcie którego uczniowie zmagali się nie tylko z materiałem, który był do opanowania i poznania, ale czasem również z samym sobą, ze swoimi trudnościami, słabościami. Niektórzy uczniowie za trud otrzymali słowa uznania, dyplomy, nagrody a inni, którym w tym roku jeszcze się nie udało sprostać wszystkim zawiłościom szkolnych wymagań, otrzymali jeszcze większą motywację do dalszej pracy. "Dla nas wszystkich był to dobry rok szkolny – choć niespodzianek i wyzwań nie brakowało" podkreśla Dyrekcja Szkoły w Bojanie.

Po zakończeniu można było od nauczycieli usłyszeć stwierdzenie, że oceny na świadectwie to tylko cyfry, które nie do końca potrafią pokazać to, co w uczniach jest najbardziej wartościowe. Pasek na świadectwie to oznaka pewnych osiągnięć pokazujących wiedzę, umiejętności, ale nie ma świadectw z paskiem za pomoc koleżeńską, za bycie  wsparciem dla innych kiedy tego potrzebowali. Nie ma pasków na świadectwie  dla tych, którzy są znakomitymi sportowcami, dla tych którzy świetnie odnajdują się w śpiewie, dla tych którzy uwielbiają rozwiązywanie zagadek i są w tym doskonali. 

Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bojanie podczas zakończenia podkreślali, że każdemu z ich uczniów należy się uznanie, niezależnie od ocen, które udało się im w tym roku uzyskać.  Każdy uczniów jest niepowtarzalnym, wyjątkowym i wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach i powinni o tym pamiętać każdego dnia.

Ostatni dzień szkoły 21. czerwca mieli również ósmoklasiści, dla których nadszedł czas, aby spojrzeli w przyszłość. Przed nimi nowe wyzwania, cele do osiągnięcia i marzenia do spełnienia. Nauczyciele zaznaczyli, że chcieliby, aby wykorzystali wakacje jako okazję do odpoczynku, regeneracji sił i refleksji. 

Chciałabym, aby pamiętali, że sukces nie zawsze mierzy się liczbą osiągnięć czy stopniem. Ważne jest, aby czerpali radość z procesu nauki, rozwijali się jako osoby i zachowali zdrową równowagę między nauką a innymi sferami życia. Niech będą ciekawi, dociekliwi i otwarci na nowe możliwości, które czekają na Was w przyszłości.
Danuta Mostrąg
Dyrektor SP Bojano

Zakończenie roku to czas podziękowań w placówce w Bojanie szczególnie Dyrekcja zwróciła się do rodziców, bez których współpracy  nie byłoby tylu wartościowych spotkań, warsztatów, nagród na konkursy. Zawsze nauczyciele mogli liczyć na ich wsparcie, pomoc, zrozumienie i ofiarność. Kolejne podziękowania płynęły do nauczycieli dzięki ich pracy uczniowie osiągają sukcesy, zbierają owoce swojej pracy. Każdego dnia starali się wspierać, pomagać i kreować rozwój uczniów. Trzeba również pamiętać, że szkoła to nie tylko nauczyciele, ale również Pracownicy Niepedagogiczni, którzy każdego dnia wkładają całe serce w swoją pracę.

Podsumowując ten rok szkolny, chciałabym przypomnieć wszystkim uczniom, że niczym autorzy książek, każdy z nich tworzy swoją historię etap za etapem, klasa za klasą. Czasem z niemałym trudem każdy z nich, niczym bohaterowie książek pokonuje kolejne wyzwania. Aby historia, którą dzień po dniu zapisują na kartach swojego życia była piękna, muszą pielęgnować talenty, stawiać sobie ambitne cele. Co więcej – muszą uwierzyć w siebie. Wtedy łatwiej sięga się po marzenia, nabiera się sił, wiatru w żagle.
Danuta Mostrąg
Dyrektor SP Bojano

Źródło: SP Bojano

Fotogaleria z zakończenia roku SP w Bojanie

Zobacz także III StrongMen CUP Kamień 2024 Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor