To był pełen emocji weekend dla młodych adeptów królowej sportu. W minioną sobotę i niedzielę (20–21 czerwca) odbył się 32. Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Ponad 30-osobowa reprezentacja Czwartków Lekkoatletycznych w Bojanie spisała się znakomicie, zdobywając 3. miejsce w ogólnokrajowej klasyfikacji medalowej. To najlepszy rezultat spośród wszystkich pomorskich ośrodków biorących udział w zawodach.
W tegorocznym finale rywalizowały aż 84 drużyny z całego kraju. Przez dwa dni młodzi sportowcy musieli zmagać się nie tylko z wymagającymi rywalami, ale także z bardzo wysokimi temperaturami. Zawodnicy walczyli o medale w siedmiu konkurencjach: biegach na 60, 300, 600 (dziewczęta) i 1000 metrów (chłopcy), skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą oraz rzucie piłeczką palantową.
Ekipa Czwartków Lekkoatletycznych w Bojanie wraca z ogólnopolskiego finału z trzema krążkami, w tym dwoma z najcenniejszego kruszcu.
Złote medale zdobyli:
Brązowy medal wywalczył:
O sile całej ponad 30-osobowej grupy świadczą również świetne, punktowane miejsca w ścisłej, ogólnopolskiej dwunastce finałowej. Wywalczyli je:
32. edycja Ogólnopolskiego Finału przeszła do historii, pozostawiając olbrzymi apetyt na kolejne starty. Wielkie gratulacje należą się całej utalentowanej ekipie, ich niestrudzonym trenerom oraz wspierającym rodzicom.
Lubisz czytać, oglądać co przygotowaliśmy?
Wesprzyj naszą redakcję w działaniu! Przez Twoją pomoc możemy się rozwijać.
Jeśli byliście świadkami interesującego zdarzenia lub macie temat, który chcielibyście, aby nasza redakcja poruszyła, zapraszamy do kontaktu! Napiszcie do nas na adres [email protected] zostawcie wiadomość na naszym Facebook`u lub zadzwońcie pod numer +48 789 788 183. Czekamy na Wasze wiadomości!