Źródło fot. OSP Bojano
Do niebezpiecznego wypadku drogowego doszło wczoraj w poniedziałek, 22 czerwca, wczesnym rankiem w miejscowości Dobrzewino. Kierujący osobowym Renault zjechał z drogi, a jego auto dachowało. Jedna osoba z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na sprawcę nałożono surowe kary.
W akcji ratunkowej oraz zabezpieczaniu miejsca zdarzenia brały udział jednostki: OSP Bojano i JRG Rumia, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Z ustaleń funkcjonariuszy KPP wynika, że za kierownicą Renault Clio siedział 54-letni mężczyzna. Jadąc ulicą Wejherowską w kierunku Karczemek, nie dostosował on prędkości do warunków panujących na drodze. Na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto wpadło do przydrożnego rowu i dachowało. Pojazd uległ całkowitemu zniszczeniu.
Mundurowi jako przyczynę zdarzenia wskazali niedostosowanie prędkości. 54-letni kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Ze względu na stan techniczny rozbitego Renault, funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.
Lubisz czytać, oglądać co przygotowaliśmy?
Wesprzyj naszą redakcję w działaniu! Przez Twoją pomoc możemy się rozwijać.
Jeśli byliście świadkami interesującego zdarzenia lub macie temat, który chcielibyście, aby nasza redakcja poruszyła, zapraszamy do kontaktu! Napiszcie do nas na adres [email protected] zostawcie wiadomość na naszym Facebook`u lub zadzwońcie pod numer +48 789 788 183. Czekamy na Wasze wiadomości!