Aktualność
Dzisiaj, 23 czerwca 2026, 08:50

Debiut KGiG „SieDzieje” w Bojanie! Przywieźli worek medali z Pomorskiej Spartakiady.

Źródło fot. SieDzieje Bojano, RadioGłos

To był dzień pełen sportowych emocji, uśmiechu, integracji i zdrowej, pełnej humoru rywalizacji. W minioną sobotę, 20 czerwca, w Chmielnie odbyła się VIII Pomorska Spartakiada Kulturalno-Rekreacyjna KGW. Po raz pierwszy w tych zawodach wystartowało Koło Gospodyń i Gospodarzy „SieDzieje” w Bojanie. Choć dla reprezentacji Bojana był to absolutny debiut, wracają z tarczą, workiem medali i 5. miejscem w klasyfikacji generalnej!

Do tegorocznej spartakiady, walcząc o prestiżowy Puchar Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, stanęło 15 najlepszych, najbardziej aktywnych i zdeterminowanych grup. Reprezentanci Gminy Szemud udowodnili, że potrafią nie tylko prężnie działać społecznie, ale również rzucić wyzwanie doświadczonym rywalom w walce o sportowe i kulturalne laury.

Uczestnicy tegorocznej spartakiady musieli zmierzyć się z aż 12 wymagającymi i niezwykle widowiskowymi konkurencjami. Koło Gospodyń i Gospodarzy „SieDzieje” w Bojanie regularnie meldowali się w ścisłej czołówce, dzięki czemu wrócili do domu z czterema krążkami:

  • Srebrny medal za tablicę prezentacyjną przedstawiającą dobre praktyki pod hasłem „Żyjemy kulturą i rekreacją”.
  • Brązowy medal za strzelanie z łuku.
  • Brązowy medal za slalom rowerowy.
  • Brązowy medal za slalom z taczką wypełnioną ziemniakami 

Oprócz konkurencji, w których koło z gminy Szemud stanęło na podium, organizatorzy przygotowali szereg innych zwariowanych sprawdzianów. Uczestnicy musieli wykazać się krzepą i sprytem m.in. przy podnoszeniu 10-kilogramowego ciężarka, dojeniu sztucznej krowy na czas, rzutach do celu, jeździe na nartach na trawie czy w slalomie piłkarskim.

Spartakiada w Chmielnie to jednak nie tylko pot i sportowa rywalizacja, ale też wielkie święto regionalnej kultury. W ramach konkursów pozasportowych, ekipa z Bojana przygotowała m.in. piękne ozdoby i bukiety wykonane z naturalnych płodów ziemi oraz wzięła udział w konkursie kulinarnym na najlepszy tradycyjny produkt mleczny z subregionu pomorskiego.

Podczas części artystycznej zatytułowanej „Piosenka dobra na wszystko”, reprezentacja „SieDzieje” wykonali autorski utwór „BOJANO DISCO”. Jak wspomina Wioleta Przybojewska-Antosik członkini koła z Bojana piosenka spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i doskonale oddała ducha naszego koła – otwartość, zaangażowanie i radość wspólnego działania. 

Koło Gospodyń i Gospodarzy „SieDzieje” w Bojanie udowodniło, że ma w sobie ogromny potencjał, a ich debiutancki występ zostanie zapamiętany na bardzo długo. Gratulacje dla całej ekipy za dumne i widowiskowe reprezentowanie gminy Szemud!

Lubisz czytać, oglądać co przygotowaliśmy?

Wesprzyj naszą redakcję w działaniu! Przez Twoją pomoc możemy się rozwijać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także Ognisko, cztery jednostki OSP i piana party. Tak świętowano Sobótki w Łebnie! Czytaj więcej Czytaj więcej Zobacz także Weekend pełen tradycji. KGW Leśno i KGW Kaszubski Kamień ambasadorkami Gminy Szemud Czytaj więcej Czytaj więcej

Kontakt SZEMUD24.PL - Masz ciekawą historię do opowiedzenia?

Jeśli byliście świadkami interesującego zdarzenia lub macie temat, który chcielibyście, aby nasza redakcja poruszyła, zapraszamy do kontaktu! Napiszcie do nas na adres [email protected] zostawcie wiadomość na naszym Facebook`u lub zadzwońcie pod numer +48 789 788 183. Czekamy na Wasze wiadomości!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor