Aktualność (Szemud)
Sobota, 15 czerwca 2024, 17:23

Bystrzaki z ZSP Szemud wśród zwycięzców! Startowało 290 szkół!

Klasa 2b, znana jako "Bystrzaki" z Zespołu Szkolno - Przedszklolnego w Szemudzie nie tylko wzięli udział, ale także zrealizowali projekt, który został wyróżniony spośród setek innych. Zadanie konkursowe polegało na realizacji aktywności edukacyjnej inspirowanej materiałami i praktykami programu „Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci”. 

Program "Stacja Galaxy. Bezpieczne miejsce w sieci" to inicjatywa edukacyjna firmy Samsung, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa online wśród dzieci oraz motywuje do wspólnego działania na rzecz cyfrowego dobrostanu w domu i w szkole. Program jest w szczególności skierowany do dzieci w wieku 7-9 lat, a także ich rodziców, opiekunów oraz nauczycieli, nauczycielek i dyrekcji szkół.  Współpraca między uczniami, ich rodzicami oraz nauczycielami jest kluczowa dla osiągnięcia celów programu, co podkreśla znaczenie wspólnych działań na rzecz bezpiecznego środowiska cyfrowego dla najmłodszych. Do I edycji programu zgłosiło się blisko 290 szkół z całej Polski, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i potrzebie takich inicjatyw.

 

"Bystrzaki" znalazły się w szczęśliwej dziesiątce laureatów ogólnopolskiego konkursu: Stacja Galaxy". Podczas warsztatów, klasa 2b wraz z wychowawcą Mateuszem Gruba i rodzicami stworzyła modele bezpiecznych telefonów, w których umieszczano tylko bezpieczne aplikacje. Następnie zespoły składające się z rodziców i dzieci tworzyli z dostępnych materiałów bezpieczne urządzenia, takie jak laptop, tablet, smartwatch oraz telefon.

Za swoje zaangażowanie i kreatywność, Bystrzaki otrzymały 15 tabletów Tab S9 FE oraz interaktywny flipchart Samsung Flip 2. Wychowawca nie kryje dumy i radości.

Jestem ogromnie dumny ze swoich Bystrzaków. To, co osiągnęliśmy, jest wynikiem ciężkiej pracy, zaangażowania i współpracy zarówno uczniów, jak i ich rodziców. Program „Stacja Galaxy” był dla nas nie tylko wyzwaniem, ale także wspaniałą okazją do nauki i rozwijania naszych umiejętności.
Mateusz Gruba
Wychowawca klasy 2

Zdobyte tablety oraz interaktywna tablica otworzą przed Uczniami i Wychowawcą nowe możliwości. Od września nauczyciele planują wprowadzenie nowoczesnych metod nauczania, które urozmaicą lekcje i sprawią, że nauka będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. Te wspaniałe narzędzia, które pozwolą lepiej przygotować dzieci do przyszłych wyzwań. Ogromna radość i duma wypełniają serca całej społeczności szkolnej w Szemudzie. Gratulujemy Bystrzakom i życzymy dalszych sukcesów w nauce i zabawie!

Zobacz także Ponad 600 osób uczestniczyło w "Festynie Rodzinny" w Szemudzie. Czytaj więcej Czytaj więcej Zobacz także Rajd Harcerski z Łebieńsiej Huty Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor