Aktualność (Dobrzewino)
Poniedziałek, 17 czerwca 2024, 13:15

5 lat więzienia za prowadzenie pojazdu w stanie po spożyciu alkoholu.

W miniony weekend, policjanci z Wejherowa przeprowadzili intensywne działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Skupili się na eliminowaniu zagrożeń związanych z prowadzeniem pojazdów pod wpływem alkoholu. Efektem tych działań było zatrzymanie ośmiu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.

W Dobrzewinie na ul. Łąkowej 66-latek kierował skuterem pod wpływem alkoholu i z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów. Mężczyzna znajdował się także w stanie po spożyciu alkoholu. Pojazd został zabezpieczony, a sprawa trafi do sądu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Patrole ruchu drogowego w miniony weekend na drogach powiatu wejherowskiego zatrzymali również 5 rowerzystów, jednego użytkownika hulajnogi elektrycznej oraz kierowcę samochodu marki Citroen, którzy byli po spożyciu alkoholu. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości od 1000 do 2500zł.  

Jazda pod wpływem alkoholu to ogromne zagrożenie! Nie tylko dla kierującego, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol zaburza koncentrację, wydłuża czas reakcji i prowadzi do błędów w ocenie sytuacji na drodze. Kierując pojazdem pod wpływem alkoholu, narażasz siebie i innych na utratę zdrowia, a nawet życia!
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

W Polsce, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest traktowane bardzo poważnie i wiąże się z surowymi konsekwencjami prawnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dopuszczalny poziom alkoholu we krwi wynosi 0,02%, czyli 0,2 grama na litr krwi. W przypadku przekroczenia tego limitu kierowcy mogą zostać poddani różnym sankcjom, w tym zakazowi prowadzenia pojazdów, mandatom, a nawet karze pozbawienia wolności.

Zobacz także Ponowne kontrole i zatrzymania nietrzeźwych kierowców! Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor