Aktualność
Czwartek, 13 czerwca 2024, 16:05

Ponowne kontrole i zatrzymania nietrzeźwych kierowców!

W ramach działań "Trzeźwość"  przeprowadzonych na terenie powiatu wejherowskiego i województwa pomorskiego policja podjęła szereg działań mających na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. W wyniku tej akcji dnia 12 czerwca zatrzymano pięciu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu wejherowskiego, którzy wsiedli za kierownicę samochodu lub na rower pod wpływem alkoholu.

Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w Wejherowie, gdzie kierowca fiata panda został zatrzymany i po badaniu alkomatem okazało się, że znajduje się on w stanie po spożyciu alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce  na terenie Gminy Szemud w miejscowości Karczemki. Funkcjonariusze patrolu drogowego przeprowadzili kontrolę pojazdu marki Hyundai. W wyniku przeprowadzonego testu alkomatem stwierdzono, że 36-letni kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu, wykazując wartość przekraczającą pół promila w wydychanym powietrzu. Samochód został zabezpieczony przez policję i odtransportowany, natomiast kierowcy odebrano prawo jazdy. 

Tego dnia w miejscowościach Żelazno i Linia, jak również w Wejherowie, odnotowano kilka przypadków nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Wśród zatrzymanych byli zarówno kierowcy pojazdów, jak i rowerzyści. Wszyscy mieli w organizmie znaczną ilość alkoholu, przekraczającą dozwolone prawem normy. W wyniku tych zatrzymań kierującym zostały odebrane prawa jazdy, a także nałożone wysokie mandaty karne sięgające 2500 zł. "Rekordzistą" tego dnia okazał się 60-latek który, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Warto wspomnieć, że do zatrzymania rowerzysty w Linii przyczynili się policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie. 

 

 

Pamiętajmy! Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest niezwykle niebezpieczne. Alkohol zaburza postrzeganie rzeczywistości i spowalnia czas reakcji na nieprzewidziane sytuacje na drodze. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości naraża na niebezpieczeństwo nie tylko kierującego, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Nic ryzykuj! Zawsze bądź trzeźwym kierowcą!Nietrzeźwi kierowcy samochodów powinni liczyć się z konsekwencjami, ponieważ za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat trzech oraz sądowy zakaz kierowania wszystkimi pojazdami mechanicznymi.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

W Polsce podobnie jak w wielu innych krajach, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest poważnym wykroczeniem, które może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Przepisy drogowe są jasne i stanowcze: dopuszczalna zawartość alkoholu w organizmie kierowcy nie może przekraczać 0,2 promila. Zatrzymanie prawa jazdy to standardowa procedura w takich sytuacjach, mająca na celu zapobieganie dalszym potencjalnym zagrożeniom na drodze. Jest to również sygnał ostrzegawczy dla innych uczestników ruchu, że przestrzeganie przepisów jest kluczowe dla bezpieczeństwa wszystkich. 

Zobacz także Jechał z dzieckiem do szpitala, utknął w korku, pomogli policjanci. Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor