Aktualność (Łebno)
Środa, 26 czerwca 2024, 16:00

Z Łebna wyjechało 70 ton elektrośmieci!

Wczoraj w OSP Łebno nastąpił załadunek i wyjazd już 7 ciężarówki z zebranymi elektrośmieciami. OSP Łebno już od roku uczestniczy w ogólnopolskiej akcji "OSP na straży środowiska", aktualnie, jako jedyna jednostka straży pożarnej na terenie Gminy Szemud. W ramach akcji przyczyniła się do zebrania imponującej ilości, ponad 70 ton odpadów elektrycznych i elektronicznych

Ochotnicze Straże Pożarne (OSP) w Polsce odgrywają kluczową rolę w ochronie środowiska poprzez uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji "OSP na straży środowiska". Inicjatywa ta, wspierana przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz partnerów takich jak MB Recycling, Elektryczne Śmieci i Fundacja Odzyskaj Środowisko, ma na celu promowanie postaw ekologicznych i zbiórkę elektrycznych odpadów.

Elektrośmieci można zostawiać na placu przy OSP Łebno. Co można przywieźć w ramach akcji?

  • chłodziarki, zamrażarki, sprzęt klimatyzacyjny, sprzęt do osuszania, pompy ciepła, grzejniki
  • ekrany, monitory, laptopy, notebooki
  • zmywarki, pralki, suszarki, lodówki, kuchenki, sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny, telewizory, narzędzie elektryczne i elektroniczne
  • odkurzacze, oprawy oświetleniowe, kuchenki mikrofalowe, żelazka, tostery, czajniki elektryczne, suszarki, sprzęt muzyczny, zabawki elektryczne i elektroniczne 

W razie braku możliwości dostarczenia do punktu strażacy odbiorą sprzed posesji, to co dla nich przygotujesz, po uzgodnieniu telefonicznym. 

Zbieramy stare śmieci, zużyty sprzęt, który wozimy od mieszkańców z terenu całej gminy. Jeżeli ktoś nie ma transportu, to podjeżdżamy i odbieramy własnymi transportami. Mieszkańcy mogą tu przywozić na plac, ktoś zawsze tutaj będzie, odbierze to.
Krystian Waldowski
Naczelnik OSP Łebno

Dzięki tej akcji przez strażaków zostały wysprzątane okoliczne lasy z zalegającego tam sprzętu, który również trafił do zbiórki.

Poniżej zobacz materiał filmowy z tego wydarzenia.

Za każdą tonę zebranych elektrośmieci, OSP Łebno otrzymuje dodatkowe środki, które może przeznaczyć na "doposażenie" swojej jednostki w niezbędny sprzęt do ratowania życia.

Akcja ta nie tylko przyczynia się do ochrony środowiska, ale również umacnia pozytywny wizerunek OSP w lokalnych społecznościach, podkreślając ich zaangażowanie w działania na rzecz planety.

W razie pytań można kontaktować się z druhami z OSP Łebno:

Zobacz także Fotorelacja - Festyn Rodzinny Łebieńska Huta Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor