Aktualność (Bojano, Szemud, Koleczkowo, Kielno, Łebno, Dobrzewino, Donimierz, Kamień, Będargowo, Grabowiec, Częstkowo, Głazica, Jeleńska Huta, Karczemki, Kieleńska Huta, Kowalewo, Leśno, Łebieńska Huta, Przetoczyno, Rębiska, Szemudzka Huta, Warzno, Zęblewo)
Czwartek, 20 czerwca 2024, 16:30

Sobótki Gminne 2024. Jakie atrakcje?

Źródło fot.: Leszek Dopke, archiwum szemud24.pl

W tym roku nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. 22 czerwca, odbędzie się konkurs kulinarny "Bitwa Regionów" dla Kół Gospodyń Wiejskich. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 14:00. To wydarzenie to doskonała okazja, aby podziwiać lokalne talenty kulinarne i tradycyjne przysmaki regionu. Tego samego dnia o godzinie 17:00 rozpoczną się sobótki. 

Sobótki, znane również jako Noc Świętojańska, to tradycyjne święto obchodzone w najkrótszą noc roku. W gminie Szemud, Sobótki Gminne są okazją do wspólnego świętowania, pełnego muzyki, tańca i lokalnych tradycji. Impreza ta odbywa się na plaży przy kąpielisku Wysoka-Wycztok nad jeziorem w Kamieniu. W tym roku wydarzenie jest zaplanowane na nadchodzący weekend 22-23 czerwca, a organizatorem jest Gmina Szemud i Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Szemudzie.

Sobótki Gminne zapowiadają się w tym roku jako wyjątkowe wydarzenie, które zaoferuje różnorodność muzyczną i kulturalną. Orkiestra Dęta Gminy Szemud, pod batutą Wojciecha Kubika zaprezentuje letni, lekki repertuar, który z pewnością dostarczy widzom wielu wrażeń muzycznych. Z kolei „Old Tigers Band”  przeniesie słuchaczy w świat klasycznych rockowych hitów, dostarczając energii i nostalgii za sprawą swojego doświadczenia i pasji do muzyki. Gwiazdą wieczoru będzie Dr. Swag, artysta znany z dynamicznych i pełnych energii występów, który z pewnością dostarczy niezapomnianych emocji swoim koncertem o godzinie 19:00. Każdy z wykonawców wniesie coś unikalnego do tej muzycznej uczty, tworząc niepowtarzalną atmosferę i pozostawiając trwałe wspomnienia w sercach publiczności.

Dla dzieci podczas tegorocznych sobótek Gmina przygotowała  mnóstwo atrakcji, które z pewnością zachwycą najmłodszych. Wśród zapowiedzianych rozrywek znajdą się występy szczudlarzy, którzy swoimi umiejętnościami wprowadzą magiczną atmosferę. Dzieci będą miały okazję podziwiać ogromne bańki mydlane, Pan Baloniarza, który najpewniej zaprezentuje pokaz kreatywnych kształtów i figur z balonów. Malowanie buzi to kolejna zabawa, która pozwoli dzieciom wcielić się w ulubione postacie z bajek czy zwierzęta. Nie zabraknie również dmuchańców, które gwarantują doskonałą zabawę i aktywność fizyczną.

W ramach artystycznego programu zaprezentowany zostanie spektakl, który odkrywa polskie oraz słowiańskie obyczaje związane z obchodami letniego przesilenia. Spektakl ten został przygotowany przez grupę młodzieży uczestniczącą w warsztatach teatralnych "Kwiat Paproci". Oprawę muzyczną do przedstawienia dostarczy utwory elektroniczne stworzone przez znanego lokalnego kompozytora muzyki elektronicznej, pana Tomasza Perza. W trakcie nocy świętojańskiej nie zabraknie również występu Teatru Ognia, a zabawa taneczna potrwa aż do godziny 1:00 nad ranem.

Poniżej możecie zobaczyć film i zdjęcia z zeszłorocznych Sobótek Gminnych,  żeby przypomnieć sobie jak fantastyczne było to wydarzenie i utwierdzić się w przekonaniu, że w tym roku nie może Was zabraknąć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor