Aktualność
Poniedziałek, 24 czerwca 2024, 11:20

Galopujący koń na drodze ekspresowej S6! Nietypowa interwencja.

Źródło fot. KPP Wejherowo

W niedzielę, 23 czerwca, mieszkańcy Wejherowa byli świadkami niecodziennego widoku - konia galopującego po drodze ekspresowej numer 6(Trasie Kaszubskiej), w okolicach miejscowości Luzino. Zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do miejscowych policjantów przed godziną 6:00 rano. W odpowiedzi, na miejsce został wysłany patrol policyjny.

Funkcjonariusze błyskawicznie interweniowali, lokalizując zwierzę, które było zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Po udanym ujęciu konia wspólnie z inną kierującą i dwugodzinnych poszukiwaniach, zwierzę to zostało bezpiecznie oddane w ręce właściciela.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich właścicieli zwierząt, także gospodarskich, o zachowanie szczególnej ostrożności. Należy zadbać o to, aby zwierzęta były odpowiednio zabezpieczone i nie miały możliwości samodzielnego wydostania się z posesji. Niewłaściwy nadzór nad nimi może zakończyć się poważnymi konsekwencjami, łącznie z odpowiedzialnością prawną.
asp.sztab. Anetta Potrykus
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie

Jak wspomina oficer prasowy KPP Wejherowo, incydent ten podkreśla znaczenie czujności i gotowości reakcji naszych funkcjonariuszy na wszelkie, nawet najbardziej nieprzewidziane sytuacje. Dzięki ich profesjonalizmowi i szybkiej reakcji, zarówno koń jak i użytkownicy drogi mogli odetchnąć z ulgą, a ruch na S6 został szybko przywrócony do normy.

Zobacz także OTOZ Animals Bojano potrzebuje Waszej pomocy! Czytaj więcej Czytaj więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Szemud24 - facebook Polub nas na Facebooku!
Ewelina Zaputowicz
Ewelina Zaputowicz
Redaktor