Zamknij

Resort cyfryzacji z komunikatem ws. Facebooka. Dotyczy wszystkich użytkowników

16:11, 20.11.2023 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Ministerstwo cyfryzacji wydało specjalny komunikat. Chodzi o "łańcuszek", który w serwisie Facebook masowo publikują użytkownicy. 

Chodzi o fałszywe i nieprawomocne oświadczenia, które "zalały" Facebooka. 

Ma to oczywiście związek z tym, że Facebook za zgodą użytkownika może być serwisem płatnym, ale bez reklam. Użytkownicy, którzy nie wyrazili zgody na pobieranie opłaty nadal mają możliwość korzystania z platformy za darmo, ale serwis będzie serwował im spersonalizowane reklamy. 

- Nie zezwalam Facebookowi na obciążanie 4,99 USD miesięcznie na moje konto; wszystkie moje zdjęcia są moją własnością, a NIE Facebook!!! Facebook Meta jest teraz podmiotem publicznym. Wszyscy członkowie muszą opublikować taką notatkę - tak brzmiała wiadomość  rozpowszechniana przez użytkowników. 

Do "łańcuszka" odniosło się ministerstwo cyfryzacji. 

- Użytkownicy masowo publikują na swoich tablicach informację o tym, że nie zgadzają się z nową polityką Mety, ale zamiast chronić swoje dane po prostu udostępniają spam - wskazano we wpisie. 

Resorty wskazuje, że oświadczenie na Facebooku nie ma żadnej mocy prawnej.

- Zakres możliwości wykorzystania danych przez serwis wynika z regulaminu, który każdy musiał zaakceptować, żeby w ogóle móc korzystać z witryny. Tym samym użytkownik zezwolił na przetwarzanie oraz wykorzystanie treści na potrzeby serwisu - komunikuje Ministerstwo Cyfryzacji. 

Wskazano również, że to autorzy są właścicielami praw do zdjęć i treści zamieszczonych na portalu, a Facebook może wyświetlać je innym użytkownikom platformy.

- Pozwalamy też wykorzystywać dane z tych treści do personalizowania reklam - wskazuje resort. 

- Dezinformacja, fake news, rozpowszechnianie niesprawdzonych wiadomości czy podszywanie się pod cudzą tożsamość to coraz powszechniejsze zjawiska w internecie. Pamiętajcie, by zawsze weryfikować informacje, zwłaszcza te kontrowersyjne. W ten sposób wytrącamy broń internetowym trollom i nie poddajemy się manipulacji - kończy wpis ministerstwo.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%