Zamknij

W Bojanie uczyli bezpiecznego powrotu do szkoły "Bye Bye Wakacje..."

11:38, 06.09.2023 . Aktualizacja: 12:15, 06.09.2023
Skomentuj

Stowarzyszenie Aleja Brzozova, po raz pierwszy, zorganizowała Piknik Rodzinny pod hasłem "Bye Bye Wakacje: Bezpieczny Powrót do Szkoły". Impreza odbyła się w miniony weekend - 2 września 2023r. przy SP w Bojanie.  Na miejscu mogliśmy zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, poznać podstawy pierwszej pomocy, zagrać w gry i zabawy oraz zjeść pyszną pizzę z pizzerii Ideolo. . Żaden z uczestników nie wyszedł z pustymi rękami.   

 "Bardzo zależy nam na tym, żeby najmłodsi mieszkańcy naszej gminy czuli się bezpiecznie. Dziękujemy naszym partnerom, a w szczególności Pawłowi Dołkowskiemu, za pomoc przy organizacji tego wydarzenia" - powiedział Michał Stawicki, prezes Stowarzyszenia Aleja Brzozowa.

Zobacz film poniżej:

[WIDEO]30[/WIDEO]

Na pikniku, dzięki Komendzie Wojewódzkiej Policji, Wydziałowi Ruchu Drogowego, mogliśmy zobaczyć, jak ważne jest stosowanie odblasków, kiedy poruszamy się wzdłuż jezdni, oraz zapoznać się z pracą policji Wydziału Ruchu Drogowego. 

"Przed nami początek roku, więc przede wszystkim kładziemy, nacisk na to, żeby bezpiecznie dzieci trafiły do szkoły, żeby bezpiecznie zarówno dojechały samochodem, jak i poszły piechotą i przypominamy również, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze." powiedziała nadkom. Joanna Skrent Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku

Dzieci mogły skorzystać z dmuchańców, zabaw z animatorami, poznać zasady ruchu drogowego. Była również szkoła nauki jazdy, gdzie można było nałożyć alkogogle i zobaczyć, jak to jest, gdy się ma trzy promile.  Całość była objęta patronatem TVP3 Gdańsk. Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym w organizację, oraz mieszkańcom na przybycie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%