Zamknij

Odwiedziliśmy Bibliotekę w Szemudzie! Podczas Nocy Bibliotek

10:49, 21.08.2023 źródło: Bibliotekarze Aktualizacja: 11:20, 21.08.2023
Skomentuj

16.08.2023 roku odbyła się trzecia już noc w naszych bibliotekach publicznych, tym razem w Szemudzie, a była to Misja Detektywistyczna. Rozpoczęliśmy zabawy o godzinie 16:00, a zakończyliśmy o 22:00. Wszystkich uczestników przywitała pani dyrektor Iwona Piastowska i poprosiła, aby dzieci pomogły w odnalezieniu skradzionej bardzo cennej książki z biblioteki.

Na początku tej niezwykłej misji mówiliśmy, jakie ma cechy detektyw, aby jak najszybciej odnaleźć sprawcę i zaginioną książkę. Następnie, dzieci musiały kierować się do pomieszczenia, gdzie czekała na nich niespodzianka, którą przygotowały Pani Magda i Pani Janina z KGW Szemud w postaci gofrów.

Po słodkim poczęstunku zaczęliśmy przygotowywać wszystkie potrzebne rzeczy do zrobienia atrybutów detektywa - lupy i legitymacji. Najważniejszą rzeczą, jaką dzieci musiały zrobić, a raczej zgadnąć, było znalezienie złodzieja bezcennej książki. Dostały akta sprawy kierowanej przez policję, w których znajdowały się potrzebne informacje do rozwiązania zagadki. Każda grupa miała do przeczytania i rozwiązania akta i szyfry, by wyłonić jednego z trzech podejrzanych o kradzież książki. Po wskazaniu podejrzanego każdy musiał przejść niezwykły tor przeszkód między regałami, który kończył się foto budką w Kąciku małego czytelnika.

Chwilę po 18:00, zabraliśmy dzieci na patio Urzędu Gminy, gdzie odbyły się zajęcia ruchowe w postaci Twistera i A Ty skacz. Po tak intensywnych zabawach, w czytelni czekała na nich ciepła pizza i napoje, aby mogli zregenerować siły.

Po odpoczynku, czekała na nich jeszcze jedna zabawa Wyturlaj sobie, podczas której musieli namalować zgodnie z wyrzuconą ilością kostek swojego detektywa i podejrzanego. Wracając do biblioteki, dzieci bez trudu odnalazły zaginioną książkę i przekazały na ręce pani dyrektor. Po wszystkich atrakcjach przyszedł czas na seans filmowy, a jeśli kino to oczywiście musi być popcorn, który to również przygotowały panie z KGW Szemud, za co bardzo DZIĘKUJEMY. Zwieńczeniem nocki, była piniata w kształcie lupy, którą dzieci musiały rozbić, co udało im się po dłuższej chwili. Ze środka wypadły przygotowane upominki dla każdego uczestnika z odznaką SUPER DETEKTYWA. 

Dziękujemy wszystkim za pomoc w odnalezieniu cennej książki, mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawiliście. Do zobaczenia w bibliotece.

Bibliotekarze

Jako szemud24 mieliśmy przyjemność towarzyszyć z kamerą 🎥 na tej imprezie. Poniżej zapraszamy do obejrzenia filmu 🎬 oraz fotorelacji 📸 

[WIDEO]18[/WIDEO]

Zobacz również Noc w Bibliotece w Łebnie!

[ZT]146[/ZT]

 

(źródło: Bibliotekarze)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%