Zamknij

Piracka Noc w Bibliotece Gminy Szemud w Łebnie 2023r.

15:54, 27.07.2023 .
Skomentuj

„Oto Piraci! Oto postrach mórz! Wielkie kłopoty czekały tych, którzy mieli pecha ich spotkać… Życie piratów zawsze było przygodą..”

Po przywitaniu, dzieci uczestniczące w zabawach, miały za zadanie odszukać ukryte wskazówki w przeróżnych zakamarkach biblioteki.  Pierwszym etapem było wyciągnięcie listu z butelki, odczytanie go, a następnie dzięki kawałkowi mapy, który był w rulonie listu z wskazaniem na umiejscowienie kolejnej wiadomości, wykonanie powierzonych im zadań. Każde zadanie z elementem mapy odsyłało do innej skrytki. 

Podczas tej imprezy uczestnicy mieli okazję poznać życie i zwyczaje pirackie, samodzielnie stworzyć sobie piracką czapkę oraz szablę. Wiadomo, że ruch to zdrowie, więc nie zabrakło grupowych konkurencji ruchowych takich jak stąpanie po tratwach i omijanie rekinów czy szorowanie pokładu: Ta zabawa z piłeczkami i wrednym Henrym, przysporzyła dzieciom wiele radości. Nie każdemu udało się trafić do otwartej buzi pirata, ale finalnie pięknie wysprzątano łajbę. 

Wiadomo, że każdy prawdziwy pirat musi mieć czapkę, szablę i koniecznie swoją papugę. W zadaniu 4, przyszli piraci odczytali informację o tym, że mają stworzyć swoje unikatowe papugi, które później założono im na rękę. Ostatnią konkurencją przed przerwą na posiłek, był zabawa zręcznościowa z butelkami wypełnionymi niewielką ilością wody. Trzeba było tak podrzucać butelki, aby stanęły ponownie w pionie. Nie lada to sztuka! Trzy drużyny dzielnie walczyły o zwycięstwo przy dopingu swoich kolegów i koleżanek. 

Głodny pirat to zły pirat, więc wszyscy chętnie zasiedli do stołu na którym zapachem nęciły kawałki pizzy. Przedostatnim zadaniem dla małych korsarzy, było uważne obejrzenie filmu „Kot w butach: Ostatnie życzenie” i odpowiedzenie na 3 pytania. Seans kinowy z popcornem zleciał w mig. 

I tak nastał czas na ostatni kawałek mapy z kluczem i wskazówką umieszczenia skarbu. Klucz zaś pasował do zamka Izby Pamięci Jana Piepki, to tam został ukryty upragniony skarb. Kapitan Calico dumny z tak wspaniałej drużyny, po otwarciu skrzyni, pasował wszystkich na piratów swą szablą. Na znak przynależności do załogi, każdy otrzymał medalion, pamiątkowy dyplom oraz cząstkę skarbu

Ahoj Piraci do zobaczenia na szerokich wodach - Lis Grażyna

Źródło opisu wydarzenia Biblioteka Publiczna w Łebnie - Grażyna Lis. 

Potwierdzamy, było prawdziwie piracko! Nasza kamera zarejestrowała całość wydarzenia! Zapraszamy do obejrzenia wideo oraz foto relacji.

[WIDEO]16[/WIDEO]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%