Zamknij

XVIII Kaszubski Bieg Lesoków w Szemudzie

18:10, 21.08.2023 . Aktualizacja: 20:45, 21.08.2023
Skomentuj

XVIII Kaszubski Bieg Lesoków odbył się w Szemudzie 12 sierpnia 2023r. Start głównego biegu na 10km zaczął się o godz. 11:00. Jako pierwszy wśród mężczyzn na mecie pojawił się RUSLAN PECHNIKOV zawodnik z Ukrainy z Klubu STAYER RUN CLUB z wynikiem 00:35:41. Kolejno na miejscu drugim GRZEGORZ KUJAWSKI oraz na miejscu trzecim SEBASTIAN WAŚKIEWICZ. Pierwszą kobietą na mecie była KHRYSTYNA BOHOMIAHKOVA z klubu STAYER RUN CLUB z czasem 00:42:24. Organizatorem zawodów były "Kaszuby Biegają". 

Pełna tabela wyników dostępna pod adresem: zapisy.info. Tego dnia była słoneczna pogoda. Zawodnicy określali bieg jako dobrą konkurencję między sobą:

"W takiej trasie, można zobaczyć kto jest mocny." - RUSLAN PECHNIKOV - zwycięza głównego biegu na 10km

Przed biegiem głównym startował bieg otwarty na 1200m, w którym razem z uczestnikami wystartował wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski, następnie bieg przedszkolaka na 100m. Trasa przebiega wśród urokliwych widoków Gminy Szemud. Nad bezpieczeństwem, oraz zabezpieczeniem zamkniętych odcinków dróg podczas zawodów czuwała OSP Szemud.

Źródło Fot: Ochotnicza Straż Pożarna Szemud

"Tutaj przyjeżdżają całe rodziny, żeby tych najmłodych zachęcić do uprawiania sportu, oczywiście na poziomie amatorskim." - Tomasz Stein - Dyrektor GCKSiR w Szemudzie, Współorganizator

Finalnie całość zawodów zakończyła się wręczeniem nagród przy Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie. Zwycięzców nagrodziła Przewodnicząca Rady Gminy Szemud Aleksandra Perz.

Fot: Kaszuby Biegają 

[WIDEO]17[/WIDEO]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%