Zamknij

Dostaliśmy info od czytelniczki z Kamienia "...żeby uważali na swoje posesje"

16:47, 26.10.2023 . Aktualizacja: 11:57, 27.10.2023
Skomentuj Fot. klatka_stop_monitoring mieszkanki Kamienia, podejrzany samochód jadący wzdłuż posesji oraz osoba idąca obok Fot. klatka_stop_monitoring mieszkanki Kamienia, podejrzany samochód jadący wzdłuż posesji oraz osoba idąca obok

Zgodnie z informacją przekazaną przez jedną z naszych czytelniczek w dniu wczorajszym (25 października) ok godz. 23:30 zauważyła biały samochód marki skoda na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. Sytuacja była podejrzana, jeżdżący bardzo powoli samochód wzdłuż posesji w Kamieniu przykuwał uwagę. Następie osoba będąca pasażerem wysiadła z samochodu, wchodząc przez bramę na posesję. Osoba ta wróciła do samochodu, który powoli oddalił się, po chwili wracając ponownie. 

"Czy jest możliwość poinformowania społeczności Szemuda i okolicy żeby byli ostrożni i mieli na uwadze swoje posesje, czy zwracali uwagę na osoby kręcące się koło domu ? W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych (po 23) w Kamieniu samochód marki Skoda w kolorze białym na zagranicznych rejestracjach jeździł po ul. Mickiewicza obserwując posesje, dodatkowo pasażer tego samochodu potrafił wtargnąć na prywatną posesje, zrobić rozeznanie co jest na niej i dookoła niej (szedł wzdłuż ogrodzenia) po czym wszedł do samochodu. Wrócił po kilku minutach przejeżdżając ponownie." - wspomina mieszkanka Kamienia, gm Szemud

Ostrzeżenie dla Mieszkańców gminy Szemud i okolicy: zachowajcie ostrożność i uważajcie na nieznane osoby w okolicy waszych posesji! 

Tak na monitoringu wyglądała ta sytuacja: 

Byłeś świadkiem jakieś sytuacji lub chciałbyś coś przekazać szerszemu gronu? Wyślij do nas zgłoszenie na "Alert24" wystarczy kliknąć "ikonę czerwonego trójkąta" na górze strony, aby uruchomić odpowiedni formularz.

[ALERT]1698331352152[/ALERT]

"Samochód wrócił po kilku minutach i przejeżdżał ponownie, natomiast ogrodzenie było już zamknięte, stali na sąsiedniej drodze jeszcze kilka minut i odjechali" - opisuje mieszkanka Kamienia, gm Szemud

W związku z tym zachęcamy wszystkich mieszkańców do zachowania szczególnej czujności. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa:

  1. Zgłaszaj Niepokojące Zachowania: Jeśli zauważycie podejrzane osoby lub pojazdy w waszej okolicy, nie wahajcie się zgłosić tego służbom policji pod numerem alarmowym 112, lub na Komisariat Policji w Szemudzie telefon 47 742 98 74, [email protected], Szemud, ul. Wejherowska 29, kom. Grzegorz Hirsz Komendant Komisariatu Policji, mł. asp. Daniel Barcz Kierownik Referatu Prewencji Komisariatu Policji

  2. Wzmocnijcie Zabezpieczenia Posesji: Upewnijcie się, że wasze posesje są odpowiednio zabezpieczone, a bramy i drzwi są zamknięte na klucz. Może to pomóc w zminimalizowaniu ryzyka wtargnięcia.

  3. Budujcie Społeczną Sieć Wspierania: Współpracujcie z sąsiadami i informujcie się nawzajem o podejrzanych zdarzeniach lub osobach w okolicy.

  4. Zwracajcie Uwagę na Dzieci i Zwierzęta: Bądźcie ostrożni, zwłaszcza jeśli macie dzieci lub zwierzęta domowe. Pamiętajcie, żeby zawsze mieć je na oku.

Pamiętajmy, że nasza czujność i wzajemne wsparcie są kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa. Pamiętajcie także, że w przypadku natychmiastowego zagrożenia lub pilnej potrzeby, należy niezwłocznie skontaktować się z odpowiednimi służbami.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AgaAga

1 0

W Poniedziałek między godz 21 30 a 22 w szemudzkiej hucie próbowali ukraść samochód .Nie spodziewali się za tak szybko wruce !!! 17:50, 26.10.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%