Zamknij

Biblioteki gminy Szemud zaprosiły dzieci na bajkowy świat teatru marionetek

15:34, 25.10.2023 . Aktualizacja: 16:18, 25.10.2023
Skomentuj Fot. dzieci przed spektaklem Teatru Barnaby w Centrum Samorządowym w Szemudzie Fot. dzieci przed spektaklem Teatru Barnaby w Centrum Samorządowym w Szemudzie

23 października 2023r. Teatr Barnaby zawitał do Centrum Samorządowego w Szemudzie. Dyrektor Biblioteki Gminnej pani Iwona Piastowska zaprosiła na spektakl wszystkich zgromadzonych. Dzieci z Szemuda oraz Łebna uczestniczyły w przedstawieniu marionetkowym pt. "O najwspanialszym Piecuchu”. Sam teatr został założony w 2014r. przez pana Marcina Marzec. Sala wypełniona po brzegi dziećmi z klas 0-III, które wsłuchiwały się z zaciekawieniem w założyciela i twórcę teatru. Sztuka została zaprezentowana również w innych szkołach w gminie Szemud.

[ZT]263[/ZT]

 

Teatr obecnie posiada cztery sceny lalkowe prezentujące jedenaście spektakli, w tym m.in.:

  • "Baśń o rycerzu bez konia",
  • "Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa",
  • “O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”,
  • "Calineczka".

Założycielem i twórcą scen jest Marcin Marzec - aktor, reżyser i scenograf marionetkowy. Teatr Barnaby regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie. Przedstawienia teatru lalkowego zaprezentowane przez Teatr Barnaby można zobaczyć także na licznych festiwalach. „O najwspanialszym Piecuchu” to historia jednego z trzech synów starego króla, który chce udowodnić ojcu, że jest wartościowym człowiekiem i „coś z niego będzie". Wyrusza więc na podbój świata na czarodziejskim koniu. Przy swoim boku ma zaczarowaną szablę, która pokona każdego potwora. Na swojej drodze napotyka wiele przygód. Mierzy się z niejednym smokiem, rozwiązuje także liczne zagadki.

[FOTORELACJA]58[/FOTORELACJA]

[ZT]146[/ZT]

Październik również był miesiącem rozpoczęcia cyklu w naszych bibliotekach Warsztatów czytelniczych z p. Martą Mital – Wydawnictwo Meandry. Takowe zajęcia już nie raz odbywały się u nas, gdyż jest to bardzo ciekawa oferta edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Gwarantuje solidną dawkę literatury, ale i sporo pracy w poszczególnych grupach wiekowych. Na warsztatach nie brakuje twórczych dyskusji.

[ZT]622[/ZT]

[FOTORELACJA]51[/FOTORELACJA]

Jak mówi pani Iwona Piastowska Dyrektor Bibliotek Gminy Szemud:

"Każda biblioteka z bogatego programu Wydawnictwa Meandry wybiera dla danej klasy temat na warsztat, m.in.: Odkrywamy moc książek obrazkowych (picture booków); Podróż przez baśnie H.Ch. Andersena; Wehikuł czasu – przenosimy się do średniowiecza; Co Anglicy robią w Egipcie, czyli współczesne odczytanie „W pustyni i w puszczy”; Pies w literaturze, czyli kto to szczeka w bibliotece?!. Warsztaty te są niezwykle korzystne dla pobudzenia ciekawości z różnych dziedzin wiedzy. Uczą pracy w grupie, a przede wszystkim pobudzają do sięgania po interesującą  książkę. Prowadząca pani Marta, to osoba potrafiąca solidnie prowadzić zajęcia i jednocześnie sprawić, by uczestnicy zostali jeszcze długo pod wrażeniem omawianego tematu i wartości  różnego gatunku literatury. Mamy nadzieję, że do końca roku szkolnego większość dzieci będzie mogła skorzystać z tej formy zajęć. Myślę, że nasza oferta jest dość bogata. Zapraszam do śledzenia naszej strony internetowej www.biblioteka.szemud.pl

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%