Zamknij

Harpuś w Kamieniu kolejna edycja i zadowoleni uczestnicy

14:20, 19.09.2023 . Aktualizacja: 14:27, 19.09.2023
Skomentuj

W minioną sobotę tj. 16.09.2023 odbyła się kolejna edycja Harpusia w Kamieniu nad jeziorem Okuniewo. Pogoda dopisała, więc zwolenników leśnych przygód przybyło wielu. Harpuś jest rekreacyjną imprezą biegu na orientację w terenie, chociaż wielu z uczestników traktuje to jako świetną zabawę na łonie natury lub po prostu spacer z elementami odkrywczymi.  

Uczestnicy otrzymują mapę z 30 punktami, które według trudności wybranej trasy należy odnaleźć na mapie i specjalnymi ząbkami odcisnąć na karcie. Są 4 trasy do wyboru: zielona- na której trzeba odbić 12 punktów kontrolnych i jest to dystans 2-3 km, niebieska- z 17 punktami kontrolnymi i długością trasy 2,5-4km, czerwona to 22 punkty kontrolne i 3-5km do przejścia oraz dla wytrwałych trasa czarna 3,5-6 km i 30 punktów do odbicia. 

Zobacz naszą filmową relację z tego wydarzenia ⬇️

Z raportu wynika, że 30 uczestników wybrało trasę zieloną, 63 uczestników trasę niebieską, 57 uczestników trasę czerwoną i 8 osób trasę czarną. Nie ma określonej trasy, którą trzeba podążać, każdy wybiera swój plan działania, tylko na mecie musi zgadzać się suma punktów określonej trasy. W trakcie zabawy, trzeba dokładnie sprawdzać legendę na mapie, to tam są zaznaczone punkty, gdzie występuje, np. bagno, dlatego też należy zachować ostrożność. Po zakończonej trasie organizator zapraszał na poczęstunek, oraz kiełbaski, które można było upiec przy ognisku i ze współzawodnikami podzielić się wrażeniami. 

 Fot. Piotr Malinowski

Każdy numerek brał udział w loterii, w której do wygrania były różne gadżety oraz dyplom. Nie zabrakło też miejsca na pamiątkowe zdjęcie w ramce Harpusia oraz pluszowym dzikiem. Impreza była dofinansowana przez Gminę Szemud, a więc każdy mieszkaniec brał udział w zabawie bezpłatnie.

Zapraszamy do fotogalerii z tej imprezy. Zdjęcia dzięki uprzejmości Piotra Malinowskiego.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%