Zamknij

Rodzinna atmosfera na spotkaniu sołeckim z Panią Wandą Chmara sołtys Rębisk

12:38, 15.09.2023 . Aktualizacja: 14:22, 29.09.2023
Skomentuj

12 września 2023 roku mieszkańcy Rębisk spotkali się w Centrum Muzycznym w Kielnie na corocznym spotkaniu sołeckim. To wydarzenie przyciągnęło 25 osób z tej urokliwej miejscowości, które z wielką radością i zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu, które było okazją do wspólnego omówienia planów i sprawozdań.

Pani Sołtys Wanda Chmara i Jej Zaangażowanie

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji Pani Sołtys, Wandy Chamry, która precyzyjnie przedstawiła przeznaczenie funduszu sołeckiego w roku 2023. Jej skrupulatny raport zawierał szczegółowe informacje o tym, na co zostały przeznaczone środki, w tym również wygraną za wieniec dożynkowy z ubiegłego roku, która została przeznaczona na różne imprezy integracyjne i mikołajkowe.

Pani Wanda Chmara z dumą zaprezentowała również herb Rębisk, na którym widnieje wiatrak, opowiadając krótką historię z nim związaną. Przygotowała także kronikę, którą puściła w obieg, aby każdy mieszkaniec mógł poznać historię swojej miejscowości. Jej zaangażowanie w funkcję sołtysa nie przestaje zadziwiać, ponieważ widać, że robi znacznie więcej niż to, co wynika z jej obowiązków.

Pani Sołtys nie tylko dba o finanse i historię miejscowości, ale także tworzy wyjątkową atmosferę na spotkaniach sołeckich. Przygotowała pyszne ciastka waflowe i była chętna zaparzyć kawę dla wszystkich obecnych. To rzadko spotykane podejście, które tworzyło rodzinną atmosferę.

 

Następnie głos zabrał wójt gminy Szemud, Ryszard Kalkowski, który przedstawił sprawozdanie dotyczące inwestycji, które zostały już zrealizowane i tych, które są w planach. Był to ważny moment, aby mieszkańcy dowiedzieli się, w jakim kierunku rozwija się gmina.

Jednak najbardziej oczekiwane było ogłoszenie przeznaczenia funduszu sołeckiego na rok 2024, który wynosi 37 961 zł. Tutaj Pani Sołtys Wanda Chmara wyszła z wnioskiem dotyczącym utwardzenia ulicy Szkolnej poprzez kostkę brukową. Mieszkańcy jednogłośnie przystali na ten pomysł, chociaż zdawali sobie sprawę, że może zabraknąć środków. W pierwszej kolejności zdecydowali o przeznaczeniu funduszy na sporządzenie dokumentacji dotyczącej utwardzenia drogi.

Zatem radny zaproponował aby umową gentelmeńską przybyły te osoby również za rok na spotkanie, aby zagłosowały w sprawie kontynuacji głosów na utwardzenia ul. Szkolnej.

Ze spotkania dowiedzieliśmy się również, że mieszkańcem Rębisk jest Mistrz Polski w tenisie ziemnym stąd radny zawnioskował w wolnych wnioskach aby powstał kort tenisowy. Wójt Ryszard Kalkowski zaskoczył pozytywną odpowiedzią, ogłaszając, że taki kort zostanie wybudowany już w tym roku w Koleczkowie.

[ZT]472[/ZT]

W trakcie wniosków wolnych pojawiła się także propozycja utworzenia siłowni na świeżym powietrzu oraz naprawa domku drewnianego na placu zabaw jednak odnośnie domku mieszkańcy postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i spróbować zregenerować domek we własnym zakresie. Chętnych aby wspomóc w tym działaniu zapraszamy do kontaktu z Panią sołtys.

Radny gorąco zachwalał Panią Sołtys za jej zaangażowanie, a mieszkańcy wyrazili swoją wdzięczność oklaskami.

Spotkanie sołeckie w Kielnie było nie tylko okazją do omówienia planów i środków finansowych, ale także do zintegrowania społeczności i docenienia pracy Pani Sołtys. Rodzinna atmosfera i wspólna praca nad przyszłością miejscowości to wartości, które cenią sobie mieszkańcy Rębisk, a które były widoczne podczas tego wyjątkowego spotkania.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Gość Gość

0 0

Pani sołtys to właściwa osoba na właściwym miejscu.Potrafi się porozumieć z mieszkańcami i współpracować z nimi . Organizuje różne imprezy dla dzieci także dla dorosłych i ludzie wtaki sposób się poznają i ze sobą rozmawiaja.BRAWO PANI SOŁTYS nie jedni sołtysi powinni się od pani uczyć. 23:46, 15.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%