Zamknij

Ministerialny order dla Policjantów z Komisariatu w Szemudzie

18:32, 13.02.2024 . Aktualizacja: 18:32, 13.02.2024
Skomentuj Fot. Policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie podczas wręczenia „Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu” Fot. Policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie podczas wręczenia „Honorowy Dawca Krwi-Zasłużony dla Zdrowia Narodu”
  • Odebrali państwowe odznaczenia „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu” 

  • Nagrodę wręczono w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach

12 stycznia 2024 roku w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach policjanci z Komisariatu Policji w Szemudzie otrzymali ministerialny order „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Funkcjonariusze oddali już ponad 20 litrów krwi. Każdy zdaje sobie sprawę jak ważna jest krew. Kiedy zachodzi potrzeba udzielenia pomocy osobom poszkodowanym - jest niezbędna do uratowania życia! Mimo takiej świadomości często brakuje jej w bankach krwi. To właśnie dlatego wielu z nas otrzymuje informacje z prośbą o jej oddanie, a także bierze udział w organizowanych akcjach oddawania krwi. Jak mówi oficer prasowy KPP w Wejherowie: 

"Także i funkcjonariusze policji chętnie odpowiadają na różne apele i włączają się w te szlachetne akcje. Dzielnicowy asp. Karol Walkusz oraz policjant prewencji sierż. Dawid Dampc z Komisariatu Policji w Szemudzie z honorowym krwiodawstwem związani są już od wielu lat. " - wspomina asp.sztab. Anetta Potrykus

[ZT]1409[/ZT]

To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

"Naszym kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy najlepszego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności." - wspomina asp.sztab. Anetta Potrykus

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

[ALERT]1707845061537[/ALERT]

[CGK]315[/CGK]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%