Zamknij

Seniorzy z gminy Szemud rozpoczynają edukację na Uniwersytecie Trzeciego Wieku!

09:13, 06.12.2023 . Aktualizacja: 21:52, 07.12.2023
Skomentuj Inauguracja Uniwersytetu III Wieku w Gminie Szemud Inauguracja Uniwersytetu III Wieku w Gminie Szemud
  • W planie jest utworzenie grupy teatralnej, sekcji muzycznej, a także historycznej. Seniorzy będą mogli również korzystać z pomocy psychologa.

  • Oficjalnego otwarcia Uniwersytetu dokonał Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski.

  • Spotkania będą odbywać się w Centrum Samorządowym w Szemudzie.

Uroczysta inauguracja Uniwersytetu odbyła się w Centrum Samorządowym w Szemudzie. Na sali spotkało się blisko stu seniorów, gdzie część z nich już teraz zapisała się na zajęcia i chcą powrócić do aktywności fizycznych, a także rozwijać swoje pasje. Podczas spotkania zaprezentowano ofertę, która przygotowana została dla słuchaczy. Na liście znalazły się zajęcia z języka angielskiego, zajęcia plastyczne, komputerowe, ruchowe. W planie jest utworzenie grupy teatralnej, sekcji muzycznej, a także historycznej. Seniorzy będą mogli także korzystać z pomocy psychologa. 

„Projekt wspierają przedstawiciele uczelni i organizacji pozarządowych, które zajmą się merytoryczną częścią projektu” tłumaczy Wójt Gminy Szemud, Ryszard Kalkowski.

[FOTORELACJA]84[/FOTORELACJA]

Podczas uroczystej inauguracji zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać przemówienia Marszałka Województwa Pomorskiego nagranego specjalnie na tę okazję, który pomimo swojej nieobecności mocno wspiera inicjatywę. To ogromny ukłon w stronę seniorów, Uniwersytet to szansa na ich aktywizację, a także wzbogacenie oferty dla mieszkańców Gminy Szemud.

Oficjalnego otwarcia Uniwersytetu dokonał Wójt Gminy Szemud Ryszard Kalkowski, który podczas inauguracji podkreślił, że inicjatywa to odpowiedź na głosy mieszkańców, którym zależałoby, aby taka instytucja w Gminie Szemud powstała.

Koordynatorem projektu jest Iwona Piastowska, ze Stowarzyszenia LESÔK, które zrzesza osoby starsze z Gminy Szemud.

„Temat utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminie Szemud omawiany jest od wielu lat, dużo było inicjatyw, spotkań i zajęć dla seniorów, ale ciągle brakowało oferty dedykowanej osobom starszym, która będzie ofertą cykliczną” mówiła podczas spotkania Iwona Piastowska.

Organizacja utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szemudzie trwała dość długo ze względu na brak miejsca, dzisiaj wiadomo, że spotkania będą odbywać się w Centrum Samorządowym w Szemudzie. Tu starsi ludzie będą mogli się spotykać, integrować, a także rozwijać swoje zainteresowania.

Pierwszy wykład odbędzie się 13 grudnia o godzinie 11:00. Udział w nim mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Gminy Szemud. Seniorzy, którzy chcą korzystać z oferty UTW, mogą wciąż się do niego zapisywać. Informację związane z grafikiem zajęć dostępne są w bibliotekach, wystarczy wypełnić deklarację, koordynatorem Uniwersytetu Trzeciego Wieku w gminie Szemud jest  Józef Baszanowski.

Na tę chwile wiadomo, że zajęcia odbywać się będą dwa razy w miesiącu, inicjatorzy zakładają, że oferta na pewno będzie się poszerzać i dostosowana będzie do potrzeb słuchaczy. 

[CGK]154[/CGK]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%